KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13326429
nr 1332 6429
Alexander Tolstoy
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Alexander Tolstoy (1895-1969), Porträtt, Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
Alexander Tolstoy, rysk-svensk greve och målare, verksam i Dalarna, född 1895 i Sankt Petersburg, död 1969.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 juni 2020
kl 19:30:25
700 kr
Alexander Tolstoy
Läs mer om Alexander Tolstoy